ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ - BMW F800 Riders Forum & Registry

Remove this advertisement by REGISTERING.

Results 1 to 20 of 20
    jof's Avatar
    09-26-11
    ΓΙΑ ΠΕΙΤΕ ΤΙ ΕΧΕΤΕ ΠΙΑΣΕΙ ΣΕ ΤΕΛΙΚΗ.
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΜΗΝ ΠΕΙΤΕ ΠΟΥ.!!!
    ΜΟΝΟ ΠΟΣΟ !
    ΕΓΩ ΕΧΩ ΔΕΙ ΚΟΝΤΕΡΙΣΙΟ 235.

2. Remove Advertisements
    F800Riders.org
    Advertisements

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Στην ελαφριά κατηφόρα τον Μεγάρων από Κόρινθο πέρασα το 240 και ακούμπησα το τέρμα του κοντέρ. Ωχ Παναγία μου....η μηχανή μετά τα 210 άρχισε να γίνετε κάπως ασαφείς και προσπάθησα να μην ασκώ σχεδόν καθόλου πίεση στο τιμόνι. Περιττό να πω ότι η ένταση ήταν σχετικά μεγάλη. Βασικά χέστηκα πάνω μου. Η μηχανή σίγουρα δεν είναι για 240!!! Και μάλλον ούτε και εγώ…..τι μάλλον….σίγουρα!

Ο φιλαράκος που πήγαμε μαζί μέχρι τα Ίσθμια έχει ένα GSXR1000RR (K7). Καλά μιλάμε το εργαλείο του με 220 πήγαινε απλά χαλαρά. Έχει βάλει GPS πάνω και η ένδειξη μόλις έφτασα στο τέρμα το GPS έδειξε 231.

Ε όχι ρε γαμωτό, 230 στη κατηφόρα…

Είχα τον μαμά ανεμοθώρακα, στενό jacket, καθόλου πλευρικό ή κόντρα αέρα και όχι τη ντουλάπα της BMW από πίσω.

Aigeas's Avatar
    Real Name
    Νίκοs
    09-03-10
    Η μηχανή έχει στρίψει και με 220 στον Σείριο σε βρεγμένο, μάλλον εσύ δεν είσαι δόκτωρ για να παίζεις με του χάρου τα δόντια. Μέχρι τα 235 στην "βούτα" των Οινοφύτων στην εθνική Αθηνών-Λαμίας, τα βλέπω κάθε μέρα γιατί κινούμαι μονίμως στα 170-200.
    Όχι προς Θεού δεν έχει πουθενά ασάφειες.

5. Remove Advertisements
    F800Riders.org
    Advertisements

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Quote Originally Posted by Aigeas View Post
    ..μάλλον εσύ δεν είσαι δόκτωρ για να παίζεις με του χάρου τα δόντια.
    Μαζί σου Νικόλα. Άλλωστε έχω δηλώσει και δημόσιος στο forum ότι είμαι κλάνας. Δεν έχω άντερα για τέτοια πράματα γενικότερα.

Όχι προς Θεού δεν έχει πουθενά ασάφειες.
    Για να ξεκαθαρίσω το πράμα, στα 230 δεν πήγαινε βάρκα γιαλό, η ασάφεια προέρχεται καθαρά λόγο μαλακής ανάρτηση. Μη ξεχνάς βέβαια ότι έχω ανεμοθώρακα 21’’, 1.97 ύψος και 110 κιλά. Οπότε και πάλι καλά να λέω με τις επιδόσεις του ST και με την όποια αστάθεια μετά τα 190. Πάντως η μηχανή κινείται με ασφάλεια και αξιοπρέπεια και αυτό είναι που μετρά.

jof's Avatar
    09-26-11
    ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΠΑΛΙ. ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ Π.Χ. Akrapovic.
    ΠΑΝΤΑ ΣΕ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ . ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 Hp ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.
    ΕΧΕΤΕ ΕΙΚΟΝΑ ?

Aigeas's Avatar
    Real Name
    Νίκοs
    09-03-10
    doctor μάλλον είσαι πολύ βαρύς και πολύ ψηλός για κάθε μηχανάκι, βοήθειά σου.

Αυτό που περιγράφεις πάντως μια φορά μου έχει τύχει που πήγα να πάρω σλιμ στριπ από ένα αυτοκίνητο. Τα ρεύματα του αέρα τρέλαναν το μπροστινό. Εντελώς ανόητη πράξη, ευτυχώς που δεν την πλήρωσα.

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    doctor μάλλον είσαι πολύ βαρύς και πολύ ψηλός για κάθε μηχανάκι, βοήθειά σου.
    Είναι γεγονός. Τι να κάνω όμως.

πήγα να πάρω σλιμ στριπ από ένα αυτοκίνητο.
    Slip Stream με S ή ST;..βοήθεια σου και σένα. Οι μηχανές μας δεν είναι για τέτοια ρε σείς. Είπαμε έχουν καλή γεωμετρία αλλά δεν είναι και super bikes.

Τα ρεύματα του αέρα τρέλαναν το μπροστινό.
    Βασικά για Slip Streaming χρειάζεσαι πολύ μικρότερη camper, USD, λάστιχα high performance series και απαραίτητα πολύ ροπή για να χαράξει άμεσα γραμμή το μηχανάκι.

Φαντάσου ότι και στο MotoGP, οι μηχανές λαστιχάρουν με το που βγαίνουν από το λούκι του προπορευόμενου και κοσκινίζει το εμπρός.

QUOTE=jof;200062]
    ΕΠΑΝΕΡΧΟΜΑΙ ΚΑΙ ΡΩΤΑΩ ΠΑΛΙ. ΤΙ ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΩ ΜΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΕΞΑΤΜΙΣΗ Π.Χ. Akrapovic.
    [/QUOTE]

Εγώ ξέρω μόνο τι θα χάσεις! 750 ευρώ και κανένα 300αρι άμα βάλεις και λαιμούς-σωλήνες.

Quote Originally Posted by jof View Post
    ΠΕΡΙΠΟΥ 2-3 Hp ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ.
    Δε το πιστεύω. Πρακτικά δηλαδή από 81.5 πραγματικά θα πας στα 83. Το θέμα είναι ότι ακόμα και αν δεχτούμε ότι κερδίζεις 3 άλογα, που ακριβώς τα κερδίζεις, χαμηλά, μέση ή ψηλά.

Πάντως σε επίσημο βρετανικό άρθρο για αναβάθμιση του S, κατάφεραν να δουν 93.4 άλογα στο δυναμόμετρο μετά από τα ακόλουθα:

K&N φίλτρο (Τετράγωνο) 45e
    Dynojet Power Commander III 400e
    Leo Vince τελικό 380e
    Gam λαιμοί σωλήνες 680e
    HyperPro ελατήρια εμπρός πίσω (Λάδια Τοποθέτηση) - 350e
    Μπουζάκια (Δε θυμάμαι μάρκα αλλά ήταν πιο θερμά από τα μαμά) - 85e
    Τοποθέτηση στο συνεργείο - 150e

Σύνολο: 2090e

Το S γυμνό πάει 9100e

Οπότε φτάσαμε αισίως τα 11190e

Θυμίζω ότι το Street Triple 675 μαμάει (100 αλόγατα πραγματικά) μόνο με 8100e και σήμα 600cc.

Aigeas's Avatar
    Real Name
    Νίκοs
    09-03-10
    χαίρομαι να διασκεδάζω ρε, αν είναι να μην πληρώνουμε τα λάθη μας έχει καλώς το παιχνίδι. Το πρόβλημα είναι ότι κάνω πολλά χιλιόμετρα τη μέρα και δεν γίνεται να κινούμαι αργά, τουλάχιστον σε ορισμένα σημεία δηλαδή. Η εργάσιμή μου ξεκινάει το πρωί και τελειώνει πολλές φορές το άλλο πρωί. Όλα τα μηχανάκια μου σπάσανε αλλά αυτά είναι σίδερα, κάθε φορά που θάβω ένα λέω πως είμαι πιο δυνατός από τα κουμπάκια, τα σλιπστρίμια, τα σιφτέρια και από τα χυτά αλουμίνια τα ίδια. Αυτά στο διάολο να πάνε όλα, παιχνίδια είναι. Εμείς να 'μαστε καλά.

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    χαίρομαι να διασκεδάζω ρε, αν είναι να μην πληρώνουμε τα λάθη μας έχει καλώς το παιχνίδι.
    Μαζί σου. Άλλωστε όλοι μας κάνουμε τις χοντράδες μας κάπου κάπου!

Όλα τα μηχανάκια μου σπάσανε αλλά αυτά είναι σίδερα, κάθε φορά που θάβω ένα λέω πως είμαι πιο δυνατός.
    Ότι δε μας σκοτώνει μας κάνει πιο δυνατούς. Εμείς να 'μαστε καλά.

jof's Avatar
    09-26-11
    ΠΑΝΤΩΣ ΣΕ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΜΕ ΤΙΣ ΑΛΛΕΣ ΜΗΧΑΝΕΣ ΤΟΥ ΕΙΔΟΥΣ, ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΠΟΥΣΑΡΙΣΜΕΝΟ ΤΟ ΜΟΤΟΡΙ, ΟΣΟ ΕΙΝΑΙ ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΟ ΣΤΗΝ ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ. ΣΩΣΤΑ ? ΔΕΝ ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΓΚΑΖΟΦΟΝΙΑΔΕΣ, ΑΛΛΑ ΣΕ ΣΥΝΕΙΔΗΤΟΠΟΙΗΜΕΝΟΥΣ -ΟΡΙΜΟΥΣ- "ΓΡΗΓΟΡΟΥΣ" ΑΝΑΒΑΤΕΣ. ΑΑΑΑ ΚΑΙ ΜΕ "ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ .. ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΤΟΣΕΣ ΜΛΚΙΕΣ ΗΡΘΕ ΚΑΙ Η ΠΛΗΡΩΜΗ.

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Για σου "όριμε"!

Η μηχανή δεν είναι πουσαρισμένη ούτε για πλάκα. Αυτή είναι γενική γραμμή της Bmw.

11-22-14
    Motorcycle
    '06 F800S
    Quote Originally Posted by Dr.KC View Post
    Είναι γεγονός. Τι να κάνω όμως.

Θυμίζω ότι το Street Triple 675 μαμάει (100 αλόγατα πραγματικά) μόνο με 8100e και σήμα 600cc.
    Ναι καλά εσύ τα πεστεύεις τώρα αυτά... το Street Triple οπως και το Fazer, Hornet, Z750 έστω και αν έχουν θεωριτικά μεγαλύτερες υποδυνάμεις από τελικές δεν τα καταφέρνουν καλήτερα. π.χ. (στοιχεία από MCN)

Street triple : 97.6bhp : 226km/h
    Z750 : 104.5bhp : 209km/h
    Hornet 600 : 100.0bhp : 225km/h
    Fazer 600 : 90.0bhp : 227km/h
    Suzuki GSR : 88.0bhp : 222km/h
    Ducati Moster 1000 : 85.0bhp : 222km/h

F800S : 84.6bhp : 225km/h

Και αν λάβουμε υπόψιν την παραπάνω βενζίνη που καίνε για να δώσουν αυτές τις επιδόσεις ... ε τότε F800 .... μόνο στην τιμή είναι καλήτερα ...

Aigeas's Avatar
    Real Name
    Νίκοs
    09-03-10
    Η βενζίνη είναι ένας από τους λόγους που έχω αποφασίσει να κρατήσω την bmw όποια μηχανή κι αν είναι η επόμενη.

jof's Avatar
    09-26-11
    ΤΕΛΙΚΑ "ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ" . ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΔΗΛΑΔΗ ΟΤΙ ΕΧΟΥΜΕ ΤΗΝ ΚΑΛΥΤΕΡΗ ΑΓΟΡΑ ΣΤΗΝ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ . Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ "ΕΥΑΛΩΤΗ" Ή ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΥΘΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ). ΣΥΜΠΕΡΑΣΜΑ ΔΗΛΑΔΗ : ΕΜΕΙΣ ΠΟΥ ΒΙΑΣΤΗΚΑΜΕ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΤΟ 2006.... ΒΙΑΣΤΗΚΑΜΕ . ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΝΑ ΚΥΚΛΟΦΟΡΗΣΕΙ ΠΡΩΤΑ (ΑΠΟ ΑΛΛΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ) ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΝΑ ΠΑΡΟΥΜΕ ΤΟΥ 2008 ΜΕ ΛΥΜΕΝΑ ΤΑ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΑ.

Ε ΟΧΙ ΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ . ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΜ ?. ΧΑ ΧΑ ΧΑ .

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Quote Originally Posted by Pavlos46 View Post
    Ναι καλά εσύ τα πεστεύεις τώρα αυτά.
    Για το Street Triple 675 τα πιστεύω.

Η μηχανή είναι απλά ασύγκριτη από κάθε άποψη χωρίς πλάκα. Πιστεύω ότι στα 600cc δε παίζει κάτι αντίστοιχο αυτή τη στιγμή. Μη βλέπεις μόνο την τελική. Σε φανάρι έκατσα μαζί με το ST675 και δε πρόλαβα να το δώ. Πρακτικά το έχω πει και στο παρελθόν, η τέλεια μηχανή για μένα θα ήταν το ST με μοτέρ και σασμάν 675. Η κατανάλωση του γι αυτά που κάνει είναι ισάξια του F800.

Ο λόγος που δε το πήρα ήταν η έλλειψη ABS, ανύπαρκτη σέλα πίσω και πολύ μικρή διάσταση για τα κυβικά μου.

Για τα άλλα μηχανάκια που ανάφερες δε μπαίνω καν στη διαδικασία να σχολιάσω, μου είναι εντελώς αδιάφορα και μόνο από σχεδιαστικής απόψεως.

Quote Originally Posted by Pavlos46 View Post
    Και αν λάβουμε υπόψιν την παραπάνω βενζίνη που καίνε για να δώσουν αυτές τις επιδόσεις ... ε τότε F800 .... μόνο στην τιμή είναι καλήτερα ...
    Δε μπορούμε να συγκρίνουμε 2-κύλινδρα με 4-κύλινδρα στη κατανάλωση, είναι άδικό από κάθε άποψη.

Η τιμή είναι σχετική.πιστεύω πάντως ότι και το S και το ST είναι αρκετά τσιμπημένα στη τιμή τους. Άσχετα που μας αρέσουν!

ΤΕΛΙΚΑ "ΟΤΙ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΠΑΙΡΝΕΙΣ"
    Καλό! Χα χα χα χα

Η ΤΕΧΝΟΛΟΓΙΑ ΠΟΥ ΕΜΠΕΡΙΕΧΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ ΠΟΥ ΤΗΝ ΚΑΝΕΙ ΚΑΙ "ΕΥΑΛΩΤΗ" Ή ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ ΑΝ ΘΕΛΕΤΕ (ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΣΕ ΚΑΠΟΙΑ ΣΗΜΕΙΑ ,ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΕΧΟΥΝ ΑΝΑΛΥΘΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΚΑΛΟ ΕΠΙΠΕΔΟ).
    Αυτή η τεχνολογία μας έφαγε Γιαννάρααααα!

Ε ΟΧΙ ΡΕ ΕΙΜΑΣΤΕ ΠΡΩΤΟΠΟΡΟΙ . ΕΤΣΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΜ ?. ΧΑ ΧΑ ΧΑ .
    Μοιρέα κάποιοι θα ήταν πρώτοι. Πάντως ρε φίλε, τώρα που το μηχανάκι πάει μια χαράεπιτέλουςπολλές φορές δε μπορώ να το πιστέψω.

Μας έκανε τρελούς αυτό το F800.

jof's Avatar
    09-26-11
    ΑΡΡΩΣΤΙΑΑΑΑΑ. ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ -ΔΕΝ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΛΑ (ΔΙΣ) , ΕΙΜΑΣΤΕ ΑΡΡΩΣΤΟΙ.....coca Cola . Sorry ΔΕΝ ΜΟΥ ΕΒΓΑΙΝΕ.
    ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ ΠΑΝΤΑ. ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΣΥΓΚΡΙΝΟΝΤΑΙ ΑΠΟ ΤΕΧΝΙΚΗΣ ΠΛΕΥΡΑΣ ΤΑ 2-Κ ΜΕ ΤΑ 4-Κ, ΑΛΛΑ ΤΕΛΙΚΑ ΣΥΓΚΡΙΣΗ ΕΙΝΑΙ ΚΙ ΑΥΤΟ. ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΔΕ ΣΤΟΙΧΕΙΑ ΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΑΝΟΥΝ ΤΗΝ ΟΥΣΙΑ ΜΙΑΣ ΣΥΓΚΡΙΣΗΣ "ΟΥΣΙΑΣΤΙΚΗ" . Π.Χ. :

- ΚΟΣΤΟΣ Service
    - ΚΑΤΑΝΑΛΩΣΗ
    - ΑΞΙΑ ΜΕΤΑΠΩΛΗΣΗΣ

ΚΑΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ . ΓΙΑ ΤΟΝ ΚΑΘΕΝΑ ΘΑ ΔΙΑΦΕΡΕΙ Η ΑΝΤΙΣΤΟΙΧΗ ΛΙΣΤΑ. ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΔΙΑΦΩΝΗΣΩ ΜΕ ΤΟΝ ΚΩΣΤΑ, ΒΑΖΩ ΤΗΝ ΔΙΑΣΤΑΣΗ ΠΟΥ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΙ ΕΜΕΝΑ. ΔΗΛΑΔΗ ΤΟ 675 ΕΙΝΑΙ Street Fighter, ΕΧΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟΣΟ ΚΑΛΑ ΦΡΕΝΑ ΑΦΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟΣΟ ΔΥΝΑΤΟ ? ΑΠΕΥΘΥΝΕΤΑΙ ΣΕ ΓΚΑΖΟΦΟΝΙΑΔΕΣ (ΧΩΡΙΣ ΑΥΡΙΟ) ? ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΟΤΙ ΚΑΙ Ο ΟΔΗΓΟΣ ΕΧΕΙ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ. ΑΝ ΤΟ ΧΕΡΙ ΣΟΥ ΣΤΟ ΓΚΑΖΙ ΦΤΑΝΕΙ 1/10 ΤΙ ΠΕΡΙΜΕΝΕΙΣ ΝΑ ΠΑΣ? ΑΝ ΣΤΡΙΒΕΙΣ ΒΑΖΟΝΤΑΣ ΠΟΔΙΑ ΚΑΤΩ ?
    ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΟΙ ΔΡΟΜΟΙ ΕΙΝΑΙ ΠΙΣΤΑ, ΤΟ ΞΕΡΕΤΕ ΟΛΟΙ ΟΤΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ Ή ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΤΙ ΤΕΤΟΙΟ. ΕΣΤΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΠΑΡΕΞΗΓΗΣΗ. ΑΣ ΠΟΥΜΕ ΟΤΙ ΕΙΣΑΙ ΒΙΑΣΤΙΚΟΣ ΚΑΙ ΣΕ ΒΛΕΠΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΙ ΝΟΜΙΖΕΙ ΟΤΙ ΒΡΗΚΕ 2ο ΓΙΑ ΝΤΟΥΕΤΟ.

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Φίλε είσαι πολύ μπροστά!

giannis escobar's Avatar
    09-17-10
    235 στο περιπου αν θυμαμαι καλα,,αλλα θα κανω καινουργια δοκιμη την κυριακη αν εχει καλο καιρο θα κατεβω μια χαλκιδα να την λιωσω λιγο εχω καιρο να το κανω

07-20-13
    Για το αρχικό θέμα, έχω ξεπεράσει τα 240 που γράφει η Boubou, εκεί έρχετε βεβαιά και ο κόφτης της 6ης.
    Βασική πληροφορία είμαι 65κιλα και το μηχανάκι πρέπει να είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη όλα και όλα.... σε γενικές γραμμές έχω έρθει στα 235km/h (228km/h στην πραγματικότητα) πάρα πολλές φορές και χωρίς πολύ κόπο με βάση και το ύψος μου (1.85μ) ..

Dr.KC's Avatar
    07-02-12
    Motorcycle
    '09 R1200GS
    Quote Originally Posted by artemis_sun9 View Post
    Για το αρχικό θέμα, έχω ξεπεράσει τα 240 που γράφει η boubou, εκεί έρχετε βεβαιά και ο κόφτης της 6ης.
    Βασική πληροφορία είμαι 65κιλα και το μηχανάκι πρέπει να είχε μέσα 2 λίτρα βενζίνη όλα και όλα.... σε γενικές γραμμές έχω έρθει στα 235km/h (228km/h στην πραγματικότητα) πάρα πολλές φορές και χωρίς πολύ κόπο με βάση και το ύψος μου (1.85μ) ..
    Έτσι είναι.΄

Εγώ είμαι 125 κιλά και 1.95 και το μηχανάκι πάει 200 εύκολα.

F800ST (07) / R1200GS (09)

Bookmarks