χαιρετιζω... - BMW F800 Riders Forum & Registry

Remove this advertisement by REGISTERING.

Results 1 to 4 of 4

05-04-13
    Χαιρετώ όλους τους forumites. Πρώτη φορά γράφω σε φορουμ γι αυτο συγχωρεστε τυχον λαθη.
    Καταρχην να σας πω την ιστορια μου.το 2009 αγορασα το ανθρακι φ800στ 2007 με 13000 χλμ με 6500 ευρω.ενα χρόνο μετα (ακριβως ομως!!!) και έχοντας 26000χλμ με τρακαραν από πισω στην περιφερειακη υμηττου και η ζημιά 7500!!εγω κ η συνεπιβατης μονο μωλωπες ευτυχώς.τέλος πάντων η ασφαλισιτικη εταιρεια μου κοστολογισε την μηχανη ,αφου ηταν ασυμφορη προς επισκευη και πηγα για ολικη αποζημιωση, στα 7600.(χαχα).βγήκα λοιπον στην αναζητηση για αλλη μηχανη.αλλα επειδη το κριτηριο της εμφανισης παιζει ρολο για μενα στην μηχανη πηρα παλι φ800στ ανθρακι αφου μονο αυτη η μηχανη πραγματικα μ αρεσει και δεν μ ενδιαφερουν κ πολυ οι τελικες ταχυτητες.πηρα λοιπον του 2008 με 26000χλμ με ακραπα κ το τριβαλιτσο της bmw στα 7600ευρο.οσα πηρα δηλαδη..από την μηχανη ειμαι παρα πολυ ευχαριστημενος και μεσα στην πολη και εκτος.μονο παραπονο (δικαβαλος στην εθνικη χωρις αερα με 120 χλμ) οι καποιες ασαφειες στο μπροστινό που ελπιζω να τις μειωσω με HYPERPRO ΕΛΑΤΗΡΙΑ μπροστα.εχω περασει πολλες ώρες διαβαζοντας το φορουμ αλλα θα ηθελα την γνωμη σας.καθως επισης και για λαστιχα γτ παω για αλλαγή.ευχαριστω εκ των προτέρων

2. Remove Advertisements
    F800Riders.org
    Advertisements

Real Name
    alessandro
    10-24-11
    file george eimai gia elastika ki egw kai kathoti pirellakias den tha allaksopistisw twra...opote analoga thn odhghsh sou kai tis anagkes sou kane kai tis epiloges sou.proswpika eixa gia 7500 km michelin pilot power 2ct timio lastixo pou omws 2 fores exasa to mprostino epikindina. omorfo kai to metzeler idiws ta z6 interact gia pio touristikh odhghsh. egw epeidh paw ligo mes sthn polh kai kiriws sabka epidauro evoia kai opou mporw na apolausw to mixanaki thisiazw thn antoxh sta xiliometra kai protimw pirelli diablo rosso corsa oti kalitero ...san goma! to lew apo empeiria corsa 3!

Greco's Avatar
    Real Name
    Costas
    03-22-12
    Motorcycle
    '07 F800ST
    Motorcycle
    '09 K1300S
    Φίλε Γιώργο καλώς ήρθες, για τα ελατήρια θα βρής σε άλλο post αναλυτικά τις τιμές και τις επιλογές που έχεις, για τα λάστιχα τώρα συμφωνώ απόλυτα με οσα γράφει ο netrino θα προσθέσω οτι το METZELER θα σου δώσει πολύ περισσότερα χιλιόμετρα (διπλά απο τα άλλα), και του ταιριάζει καλύτερα, ιδαίτερα αν το στύλ σου είναι τουριστική οδήγηση και οχι ακρότητες.

5. Remove Advertisements
    F800Riders.org
    Advertisements

Real Name
    Javier
    07-17-14
    Motorcycle
    '08 F800ST
    Geia sou Giorgo,

Egw exw Metzeler kai exoun para poly kalo kratima. To mono pou den kanoun eina thafmata se kapoius dromous.

Sth Pista.
    Click image for larger version.

Name:	IMG_0298.jpg
Views:	28
Size:	97.0 KB
ID:	27630

Kai ena front wheel slide. Telika kratisane kai den pathame tipota.
    Click image for larger version.

Name:	IMG_0300.jpg
Views:	29
Size:	94.6 KB
ID:	27631

Bookmarks